Difamační koutek aneb Dichtung und Wahrheit

Dnes v 17:31 | Tomáš Pecina
O zdařilém kousku z pera Fabiana Golga jsem psal nedávno. Nyní o mně vyšel další difamační text, jehož autorem je Rostislav ("Ross") Hedvíček, a pokud F. Golgo neomylně zjistil, že jsem na blondýnky, R. Hedvíček ve mně odhalil přímo homosexuála. Vážně nevím, co si mám o sobě myslet a kterému z nich věřit, když ve skutečnosti jsem heterosexuál a líbí se mi brunety. Oba texty se shodují v tom, že jsem vytuneloval Britské listy, avšak neschopné české soudy mi to neuměly prokázat. Na což se těžko dá říci víc než No comment.

S Hedvičkem se věci mají takhle. Ross Hedvicek, narozený jako Rostislav Hedvíček dne TT. MM. 1956 v Kojetíně, odjel v květnu 1986 spolu s manželkou Marií na dovolenou v Jugoslávii, odkud se nevrátili a emigrovali, nejprve do Kanady a poté do USA; tam na Floridě R. Hedvíček - po smrti manželky v loňském roce - dosud žije. Hedvíček je znám jako autor mnoha textů o České republice; ty mají vesměs velmi slušnou literární úroveň, jsou vtipné a nápadité a svou kritičností a nekompromisností vyvolávají v České republice zuřivé reakce. Knižně vydal Hedvíček tyto texty v publikaci Jak Paroubek kradl salámy (ISBN: 80-86851-23-0).

Problém nastal, když se ukázalo, že autorova sebestylisace jaksi neodpovídá faktům. Hedvíček o sobě tvrdí, že byl od nejútlejšího dětství utlačovaným synem z rodiny místních kulaků, že nesměl studovat a komunisty nenávidí tak, že sní o tom, jak se brouzdá potoky komunistické krve. To je samo o sobě podivné, protože člověk s takovým kádrovým profilem by o zájezdu do Jugoslávie v 80. letech mohl jen snít. To si Hedvíček dobře uvědomoval, proto lhal o svém věku a vytvářel dojem, že žije v zahraničí už od konce šedesátých let.

Jenže se pro veřejnost otevřely archivy Státní bezpečnosti a najevo vyšla celá řada dalších skutečností, které s Hedvíčkovým sebeobrazem ani vzdáleně nekorespondovaly. Předně se ukázalo, že zájezd do Jugoslávie nebyl první, ale zhruba pátý, takže pokud by Hedvíček komunistický režim opravdu tolik nenáviděl, není zřejmé, proč s emigrací čekal až na pátý výjezd - nehledě na to, že pět výjezdních doložek a devisových příslibů by osoba s jeho kádrovým profilem nikdy nemohla dostat. Nedosti však na tom. Hedvíček, kterého podle jeho vlastních slov nevzali pro jeho původ ani do Pionýra, byl členem SSM, a v podniku, kde pracoval, zastával funkci bezpečnostního a požárního technika, což rozhodně nebylo místo, které by se svěřovalo nepřátelům režimu. Podobně nevěrohodnou se ukázala i legenda o důvodech, proč Hedvíček nesměl vystudovat vysokou školu.

Takto z hedvíčkovské legendy opadávaly, šupinu po šupině, jednotlivé lži, a výsledkem byl obraz spíše privilegovaného obyvatele komunistického Československa, který sice mohl režim nenávidět, ale rozhodně mu to nebránilo v pohodlné kolaboraci. Tedy ukázková srážka Dichtung a Wahrheit. Nevím, zda jsem byl prvním, kdo tyto skutečnosti o Hedvíčkovi zjistil: spis pořízený StB po jeho odchodu do emigrace jsem si nechal vyhledat a okopírovat v lednu loňského roku a jeho obsah jsem si zprvu nechal pro sebe. Do Hedvíčkovy kausy jsem vstoupil až poté, co se dokumenty počaly objevovat, s peprnými komentáři, na různých místech v internetu, a Hedvíček ostře napadl disidenta Stanislava Pence za zveřejnění registru svazků na adrese www.svazky.cz. Tehdy jsem se Pence zastal a pokusil se Hedvíčkovi vysvětlit, že nadává na zrcadlo jen skrz vlastní křivou hubu. Marně: Hedvíček, jehož identifikace s vlastním vyfabulovaným hrdinským obrazem se ukázala být téměř absolutní, mne zařadil mezi své nepřátele, a jako každý, kdo není ochoten přísahat na to, že dokumenty z jeho svazku jsou falsa, jsem se tak stal předmětem jeho útoků.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Všechno dobrý, až na: Všechno dobrý, až na: | Dnes v 17:55 | Reagovat

"...a svou kritičností a nekompromisností vyvolávají v České republice zuřivé reakce....."

Ona "kritičnost a nekompromisnost" jak ji autor kulatně nazývá, je ve skutečnosti zuřivá nenávist, minimálně trestní čin hanobení národa a další.

Bohatý výběr toho lze nalézt zde: http://hedvicek.unas.cz/, namátkou lze vybrat jeden čas neutuchající výzvy k bombardování ČR, že Češi jsou geneticky zlí, svině, hajzli a je třeba je postřílet,  že Miladu Horákovou šlechtí jen to, že ji komunisté popravili, že Havla je nejlepší oběsit na náměstí a spousta dalších zvráceností...

2 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | Dnes v 18:22 | Reagovat

Me je naprosto jedno, zda jste si s Golgem v jedne redakci navzajem ocucavali sulinky, zpochybnuji pouze Pecinovu moralku a charakternost, kdyz si porizuje spis na emigranta, ke kteremu emigrant sam nema pristup (nejsa obcanem vasi zapicene republiky). A pablbovi Pencovi a vsem co se ho zastavali jsem vysvetlil, ze ma zverejnovat seznamy tech, kteri skodili (estebaci a jejich poskoci) a ne tech, kteri byli rezimem poskozeni (emigranti). Pri jeho chabe inteligenci to nepochopil.

3 Pro Jaroslava alias Jendu z Hedviček u nás Pro Jaroslava alias Jendu z Hedviček u nás | Dnes v 18:22 | Reagovat

Jedna z vašich reakcí, debile:

Ha ha ha! :-)))) tak tohle zrůdy z Hedvíčkovy sekty opravdu neradi říkají.
Hrají si totiž na hrdé Němce, Australany, Švýcary, Američany, jako kdyby tam vyrůstali, ale přitom jim třeba ještě "hoří vajgl na nádraží v Kojetíně".
:-D Nadávají na vše české, Čechy a ČR tito "nečeši" pohrdají, ale přitom jako jazyk používají téměř bezvýhradně češtinu, s výrazovými prostředky ukazující na jejich původ v primitivní spodině. Jejich jedinou útěchou v jejich zoufalství, beznaději a zrůdnosti je být hned jak se probudí až do pozdních večerních hodin přilepen na monitoru na českém internetu, tudíž z jejich "jinak úžasného života tam jinde" nemají vůbec nic. ;-) Aneb platí úvodní moto na známé stránce - http://hedvicek.unas.cz : "Emigrantský frustrující syndrom(nenávist ke své domovině): výhody emigrace změnou režimu pominuly a na návrat je už pozdě...."

4 Pro Jaroslava alias Jendu z Hedviček u nás Pro Jaroslava alias Jendu z Hedviček u nás | Dnes v 18:26 | Reagovat

A tady další ukázka tvého psotníku:

HA HA HA HA HA!!!!!!

Ti někteří emigranti a pár místních looserů na tom musí bejt fuck špatně, že tady musíte tak teskně výt a český internet je jediná vaše dušení útěcha. :-)

Jsem moc rád, že žiji v ČR a že nám tolik závidí ta hrstka pablbů okolo Hedvíčka stejného ražení jako je on sám.

Asi to musí bejt hrozný, každý den se probouzet v cizí zemi a vědět, že pro vás zůstane cizí až do konce života. A můžete mít tisíckrát občanství a milionkrát tvrdit, jak se máte dobře a my tady špatně - ale na českém internetu je krásně vidět JAK JSTE V PRDELI! :-)))

Vy moulové... ;-)

P.S.: a proto nás to baví, vás zrůdy takhle dráždit, zvlášť když blábolíte úplně z cesty! :-D

5 Jaroslav Jaroslav | Dnes v 18:39 | Reagovat

Proti Pencovi, respektive jeho záznamu v "Pencově" databázi, nebrojil Hedvíček tak vehementně kvůli samotnému zápisu, ale kvůli tomu, že se poprvé objevilo jeho skutečné datum narození.
I když pak tvrdil, že je to také zfalšované, že je to údajně datum narození jeho bratrance Jindřicha.

6 David David | Dnes v 18:41 | Reagovat

[1]:S hedvickovym nazorem na dnesni Cechy a jejich zbolsevizovane obyvatele bezpodminecne souhlasim.
Kde ma pravdu ma pravdu.

[3]: Vyhody emigrace zdaleka nepominuly (mate zkurvene komunisty v parlamentu, misto aby viseli na sibenicich podel vltavy), jsem rad ze jsem mezi ceskozlodejskym rudym dobytkem nemusel vyrustat. Vsak se vam vase milovana totalita brzy vrati.

7 Jaroslavovy zuřivé reakce Jaroslavovy zuřivé reakce | Dnes v 18:42 | Reagovat

mne svou zavilou blbostí začaly zajímat, že jsem je začal sbírat pro pobavení mé a mých přátel. Pokud by zde byl zájem, mohu postovat další.

Pan Jaroslav(Jenda) však nebyl jen nějaký neškodný kretén. Nabádal ve fóru R.H. aby diskutující podali trestní oznámení na paní Marii Dubanovou a mne (za jím právě zmíněné hanobení národa etc.) a poskytoval k tomu link na BIS formulář udání. Jetě k tomu měl dodatek, že je to velmi snadné.

Dále pak, po léta, zamořoval repetitivními copy/paste diskuse na blogu R.H.,který v té době měl úroveň.

Používal stejné praktiky komunistického provokatra jako zde. Napíše pod cizím nickem Jenda následující:

10 Jenda Jenda | Včera v 16:32 | Reagovat

Abyste to čuráci věděli.

aby o pár minut později napsal následující:

11 Jaroslav Jaroslav | Včera v 16:37 | Reagovat

[Smazaný komentář]: Koukám, že máte "hezký" slovník.

A také jste nějak, vy čestný a poctivý  a pravdomluvný člověče, jaksi "zapomněl" odpovědět na příspěvek č. 38: http://krystlik.blog.cz/1109/hedvicek-coby-redaktor#93941361

8 Emil Emil | Dnes v 18:43 | Reagovat

[3]: Myslím si, že výhody emigrace nepominuly ani změnou režimu a na návrat nikdo hned tak nepomýšlí.

9 Emile Emile | Dnes v 18:49 | Reagovat

[4]: Kdo by vám měl co závidět, hlupáku? Vždyť Česko je plné všelijakých grázlů, všude neskutečný bordel a špína, nic tam nefunguje jak má ...
Probouzím se v zemi, kde se cítím doma, jsem mezi milými lidmi v krásném prostředí a každý den děkuji Bohu, že v tom českém Švejkistánu nemusím žít.

10 Jaroslav Jaroslav | Dnes v 18:52 | Reagovat

[9]: Přesně. To se zdá až infantilní.

11 Tomáš Krystllík Tomáš Krystllík | Dnes v 18:53 | Reagovat

Řekl jsem, že nestrpím zveřejňování osobních údajů - vymazal jsem tedy přípis č. 9 s Hedvíčkovou adresou.

12 Jaroslav Jaroslav | Dnes v 18:54 | Reagovat

Moje reakce na příspěvek č. 9, byl ovšem na jiný, mezitím vymazán?...

13 Vite kdo je to Jenda? Vite kdo je to Jenda? | Dnes v 18:57 | Reagovat

Aby se zavdecil svemu guru o "smradlavych cesich", natocil s jednou ruskou nebo polkou(zrejme za penize) uchylne a strojene video. Neco takoveho muze vymyslet jen totalni blb anebo uchyl. Tak se podivejte na toho naseho Jendu, uz od pohledu je to kokot: http://hedvicek.blog.cz/0912/pozdrav-z-alp
A video je ke stazeni zde:
http://www.ulozto.cz/10421739/jenda-pozdrav-z-alp-wmv

14 Tomáš Krystllík Tomáš Krystllík | Dnes v 19:05 | Reagovat

[12]: Váš to nebyl, autorem vymazaného přípisu byl David

15 David David | Dnes v 19:07 | Reagovat

[14]:Krystliku nelzi, byl to nejaky Krebs.

16 Jaroslav Jaroslav | Dnes v 19:09 | Reagovat

[7]:  Aááá, koukám p. Jenda se zase objevil. :-)

Akorát, že to má "trochu" popletené: nejprve psal, že údajné vyzývání k udání na BIS bylo na stránkách hedvicek.unas.cz - když jsem ho slušně požádal aby to tedy doložil, bylo ticho po pěšině.

Nyní tvrdí zase něco jiného, že už to nebylo na oněch stránkách, ale že jsem to já(!) dával do jakéhosi fora k Hedvíčkovi.
V žádném Hedvíčkově foru nejsem a pokud pan bystrý Jenda, myslím forem diskuze pod Hedvíčkovímy články, tak tam nic vkládat ani nelze, neb to Hedvíček okamžitě maže, to je ztráta času.

Pane Jendo, Vy jste ale číslo. ;-)

17 Pro Jaroslava, infantilního Pro Jaroslava, infantilního | Dnes v 19:13 | Reagovat

Takhle se Jaroslav s kroužkem "Hedvíček u u nás" pokoušel plakovat Hedvíčkovy články resp. příspěvky jejich čtenářů (nazýval je zrůdy)(dával to tam 5x denně):

Provolání "99" zrůd.

My všichni okolo Hedvíčka tímto slavnostně prohlašujeme, že všichni mimo nás jsou zasraný komouši kteří by měli viset, Hedvíček má vždycky pravdu a nikdy nelže. Nejlepší by bylo vás vybombardovat, vy svině bolševistický.
Každej kdo je v emigraci a sdílí naše názory je na tom 100x líp než ty ubožáci v tom kokotském Česku kteří nic nechápou a žijou v tom strašném českozlodějském režimu. Jedině my máme přehled a nadhled o všem. A na nějaká fakta a argumenty vám serem, vy zkurvený idioti!

Jo, a taky by jsme chtěli vraždit a zabíjet, vy ksindli!

George Vaněk, Emigrant, Jenda, Ludvík Dědík(Luis), Vlado, Jozef Vaskovic, Jaroslav, jony, mM, trodas, Jaroslav B., Marie Dubanová, Ruda Flégr, miláno, Karel, Frantik, vonpetrinerhehe, David Werner, Evina, Lewis, Jura Canada, Tomáš Krystlík, Peter Jungwirth, Milan Rezabek, Hana Catalano, Marek Vyoral, a další
29.2.2008 20:52:42, Hedvíčkovi zrůdy, IP: 81.0.247.xxx

18 Jaroslave Jaroslave | Dnes v 19:16 | Reagovat

Nick Jenda tu teď používáš pouze ty a Hedvíček. Dohodněte se.

19 Pro Jaroslava od psychologa Pro Jaroslava od psychologa | Dnes v 19:20 | Reagovat

[16]:

-   Aááá, koukám
-   Ha ha ha! :-)))) tak tohle zrůdy (viz 3:)
-   HA HA HA HA HA!!!!!! (viz 4:)

20 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | Dnes v 19:25 | Reagovat

[17]: A krysa Krystlik je taky "Hedvickova zruda"? To ne, to by se urazil...

21 David David | Dnes v 19:29 | Reagovat

[20]:A co tam delam ja, byl jsem vzdy tvuj nepritel?

22 Jaroslav Jaroslav | Dnes v 19:33 | Reagovat

Pane Jendo, Vy jste chtěl znevěrohodnit stránku hedvicek.unas.cz lživým tvrzením, že tam údajně nabádají k udávání na Vás a na jistou Marii na BIS, že jsou tam Vaše lživé citace. Nic jste nedoložil a nyní píšete něco jiného.

Ale nevadí. Jak jsem již napsal, můžete být jakýsi popleta.

Nyní jsem si stáhl z příspěvku 13 to video o Vás a po jeho zhlédnutí je to jasnější.

Ne, opravdu se na Vás již nezlobím, opravdu ne. :-)  Přeji Vám jen vše dobré, pokud by to bylo možné.

23 Tenkrát by se neurazil Tenkrát by se neurazil | Před 60 minutami | Reagovat

[20]:je smutné, že jsi klesnul na úroveň praktik nějakého Jaroslava. A´t vám můj nick slouží.

24 Tomáš Krystllík Tomáš Krystllík | Před 56 minutami | Reagovat

[15]: Omlouvám se, byl to Krebs. Nevysvětlitelný zkrat, omlouvám se.

25 Pro Jaroslava, ale především pro publikum Pro Jaroslava, ale především pro publikum | Před 56 minutami | Reagovat

[22]:to co jsem citoval, je to co jste psali na Hedvíčkově blogu! Na tom vašem to pochopitelně nemělo smysl.

Ve své příspěvku to potvrzuješ:

1 Všechno dobrý, až na: Všechno dobrý, až na: | Dnes v 17:55 | Reagovat

"...a svou kritičností a nekompromisností vyvolávají v České republice zuřivé reakce....."

Ona "kritičnost a nekompromisnost" jak ji autor kulatně nazývá, je ve skutečnosti zuřivá nenávist, minimálně trestní čin hanobení národa a další.

26 Vsem blbcum Vsem blbcum | Před 41 minutami | Reagovat

Emil = Krystlik

27 Jaroslav Jaroslav | Před 37 minutami | Reagovat

Pane Jendo, vždyť to říkám, Vy jste ale popleta. ;-)

"Ano, ta vaše claque tam(hedvicek.unas.cz) napadala nějakou paní Marii a mne, dávala tam link na udání (formulář BIS) na ní a na mne, za údajné hanění republiky. Byli jste ještě ubožejší, než dnešní Hedvíček.
U mne jste citovali jinou osobu.
http://krystlik.blog.cz/1109/hedvicek-coby-redaktor#93938738

Takto jste si stěžoval, že na webu hedvicek.unas.cz se pokoušeli "dehonestovat a degradovat".
Chtěl jsem abyste to doložil a Vy nyní zcela opačně píšete, že to nebylo na hedvicek.unas.cz ale na Hedvíčkově blogu.

Hmmm, nezdá se Vám to prosím trochu podivné?

Také nechápu proč mi připisujete spoustu nějakých výroků, dokonce roky staré a dokonce píšete o mě v množném čísle?...

Pane Jendo, opravdu se na Vás nezlobím, soucítím s Vámi. Ale co kdyby jste se prosím pokusil dát alespoň nějaké věci do souvislostí? Třeba by Vám to pomohlo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.