Toto je vyrovnávací paměť vyhledávače Google pro adresu http://hedvicek.blog.cz/1112/komunisti-chvali-havla-neni-divu. Je to snímek stránky, tak jak se zobrazila 20. prosinec 2011 01:46:24 GMT. Aktuální stránka se mezitím mohla změnit. Další informace

Pouze textová verze
Následující vyhledávací výrazy jsou zvýrazněné: komunisti chvali havla neni divu  
Komunisti chvali Havla - neni divu... | Ross Hedvicek ... Nastenka AgitProp

Komunisti chvali Havla - neni divu...

Včera v 2:49 | Ross Hedvicek

Komunistka Semelova chvali Havla - a ze se ani nedivim :-)

Alespoň nepodepsal vyznamenání pro bratry Mašíny

Z Havlova politického života si vzpomene jen na dvě možná pozitiva. "Vnímal realitu kolem pokusů zakázat komunistickou stranu a neztotožnil se s pokusy těch, co o to usilovali. A za druhé pozitivum považuji to, že nikdy nepodepsal vyznamenání pro bratry Mašíny, proti tomu se postavil," dodává pro ParlamentníListy.cz Semelová.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 3:17 | Reagovat

Mnoho občanů přeceňuje možnosti prezidentů ČR, což vyplývá z neznalosti ústavy. Komunističtí poslanci toho využívají k očerňování Václava Havla záměrným pomíjením skutečnosti, že polistopadoví prezidenti ČR nejsou téměř absolutistickými vládci, jak tomu bylo za "totáče", že v ČR vládne vláda, na kterou má prezident republiky velmi omezený vliv. Záměrem Václava Havla nebyla restaurace kapitalizmu 19. století, ale vybudování sociálně spravedlivé občanské společnosti, neboť byl humanistou. On nepředpokládal, že občané připustí, aby se do parlamentu a potažmo i do vlády dostali lidé, kteří sledují především svůj osobní prospěch. Z toho komunisté nyní těží. I proto mohou znevažovat zásluhy pana prezidenta Havla o čemž svědčí "podpásovky" v článcích jejich poslanců. I demagogie je totiž formou politického boje. Osman.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Komunistka-Semelova-drsne-secetla-hrichy-Vaclava-Havla-217451

2 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | Včera v 4:33 | Reagovat

Kdyz mi bylo poprve povoleno vratit se na navstevu svych rodicu z dlouheho "vyhnanstvi", zacal jsem mit hned problemy s rodinou, pro ktere byl Havel Spasitel. Pravdu, kterou jsem vedel -
nemohli pochopit, ale moc se nedivim.

Pamatuji si, ze i pry rekl, ze slovo
"komunismus" vezmou ze slovniku a bude
pry "taboo". Well, pomalu jim doslo, jaka to byla svine a muj jedine spravne myslici bratranec se smyslem pro humor, rekl: "Well, mame prezidenta co psal drama, tak halt budem jedno zit.....!" Bravo Vlado! Right on.

Kdyz jsem s nim mluvil naposled po tel., ptal jsem se v nasem kodu na pocasi. Jeho odpoved je klasicka - nezapomenutelna: "Well, premier je nakej Necas, tak otvirame destniky a hledame stare igelitaky."

Czech Republic is doomed. Videl jsem dnes televizi, kde Al Jezeera ma vic
objektivni zpravy nez Reuters a tak jsem videl jak cele Cesko truchli. Tu stanici
vsem doporucuji - pokud vam nevadi odkud to je. Jsou alespon o Evrope objektivni
a maji to skoro ve vsech jazycich. Pashtu taky. Ja posloucham ruzne verze
podle nalady.

3 Moe Moe | Včera v 5:20 | Reagovat

Nezda se ze by Al Jezeera mela vice nez to co prebrala z Reuters. Nic jsem tam o "Czech Republic is doomed" nenasel. Muzete poslat URL?  Diky.

4 Robin Robin | E-mail | Včera v 10:05 | Reagovat

Osman má pravdu v tom, že polistopadový prezident ČR má z Ústavy velmi málo možností a má velmi omezený  vliv na oficiální politiku. Až na nepatrné vyjímky jeho vliv je spíš jen morální autoritou s možností propagovat čest, slušnost, svědomí a morálku v celkovém chování.

Právě ale v tom Havel musel zklamat, protože mimo jeho propagovaném havlo-pravdo-laskovství tyto vlastnosti sám postrádal. Pokud jak Osman píše "měl záměr coby humanista nerestaurovat kapitalizmus 19.století, ale budovat sociálně spravedlivou občanskou společnostů, tak se prostě "politicky" šeredně spletl. Tento záměr byl naprosto a předem nereálný. Jako politik zkrachoval během prvních dvou letech.

Že "On nepředpokládal, že občané připustí, aby se do parlamentu a potažmo i do vlády dostali lidé, kteří sledují především svůj osobní prospěch" musel pochopit během jednoho, maximálně dvou roků a to měl ještě poměrně hodně možností lecos zvrátit a napravit. Jenže to by musel mít výše popsané vlastnosti a protože neměl, pokračoval dále ale již jen z osobního prospěchu opojen získanoumocí a postavením.

Nepochybně nějaké zásluhy má. Je otázkou zda kladných je více než záporných. Dějiny a historici  to nezodpoví, protože od listopadu 1989 se zde v ČR dějiny vytvářejí uměle a nepravdivě a skutečná pravda se velmi umně likviduje.

Nemíním sestavovat všechna fakta a snažit se dokazovat jak vše kolem Havla je jen pozlátkem a modlou. Zmíním jen Barandowské terasy. Ty získal již v roce 1992, tedy ani ne po roce, kdy vyšly tzv. restituční zákony. V prvé řadě podle těchto zákonů na ně neměl nárok, stejně jako Schwarzenberg. V druhé řadě mimo něho několika vyvolených "nikdo" nezískal v restituci zpět komunisty ukradený majetek v tak krátké době! Neznám nikoho jiného, kde vydaní bylo kratší 5ti let! Já osobně se po mnoha soudech a po 6ti letech v jednom případě a po 18ti letech v druhém případě dopracoval k vydání zabaveneho majetku, kde ale vše z hlediska zákona a důkazů bylo jasné jako facka, jen komunističtí soudci vše protahovali jak mohli :-(

Barandovské terasy byly nádherné, nesporně kulturní památka ČR a ještě v roce 1992 těsně před restitucí Havlem byly v provozu a místem pro výlety mnoha občanů a večer se zde scházela tzv. lepší (bohatší)společnost. Po vydání byl provoz po krátkém čase ukončen, objekt začal chátrat, v roce 2001 dokonce vyhořel. Bazén kompletně zarostl křovisky. Po 21 letech je v tragickém totálně katastrofické stavu, kdy rekonstrukce o které se 15 let jen píše se konat asi již nikdy nebude. Takto se k vlastnímu majetku člověk mající čest, slušnost, svědomí a morálku nechová. A pokud chová, jak se chová k cizímu majetku? Chucpe.

5 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | Včera v 12:16 | Reagovat

A nejen Semelková chválila V. Havla. Ve včerejším blázinci vystoupilo na 200 býv. komunistů - pokrytců a předháněli se kdo nejvíc zalže.   Nejlepší ovšem byl Petr Pithart. Ten kdyby přišel Hitler, sloužil by věrně i jemu. Dnes zemřel severokorejský diktátor Čong-il. A tamní lid šílí jako v Česku. I jejich belikán bude vystaven - podobně se vystavoval Lenin, Stalin, náš Zápotocký a Kottwaldv. V očích jak korejců, tak Čechů jsou oba velikání v  očích truchlícího lidu  Bohy. Oba megalomani, kteří měli hodně společného.

6 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | Včera v 12:46 | Reagovat

Pokračování- společného. Aroganaci a sebestřednost. Naše vláda navrhla zákon o uznání Havlových zásluh. Nevím, co si pod tímto pojmem mám domýšlet. Podobně došlo k uznání (2003) zásluh i E.Benešovi. Asi proto, aby nikdo již nezpochybnil morální a světovou velikost těchto velikánů. Když na Lecha Walesu prasklo, že byl agentem tajné poské státní police, musel zasednout Polský Sejm aby uzákonil, že Walesa je čistý. Pak  už nikdo nemohl pochybovat o jeho minulosti. V podstatě se jednalo o cenzuru historie. A v podstatě šlo o zneužití zákona! Ten blázinec kolem Havla ještě není u konce. Vše teprve přijde po jeho uložení do hrobu. Dojde k přejmenování ulic, parků, nádraží, mostů, mateřských škol, základních škol, domovů důchodců a možná si chovatelé kraviček a vepříků pojmenují po V. H. i kravíny a vepříny.
Pamatuji si na jednu návštěvu u V. Havla  v červnu 89 v jeho bytě. Byla tam přítomna jako vždy opilá "novinářka" Gérová z kolaborantního deníku  Svobodného slova. Havel v podroušeném stavu  mluvil do diktafonu Gérové: "Jak se brzy stane prezidentem této země, a až umře, povezou ho na lafetě děla a budou po něm pojmenované ulice. I sochu budu mít v nadživotní velikosti!" Chudák, skromný Václav, který přece nikdy nechtěl být prezidentem už dopředu věděl, co ho všechno do budoucna čeká.Palo i hodně emigrantů a exulantů. Nemohou pochopit, co se v Česku vůbec kolem úmrtí Havla děje, že něco takového přece není normální. Inu, Český národ má rád pompézní divadélka.  Podobné těm, kdy plný Václavák pražanů hajloval a sliboval věrnost Hotlorovi a 3 říši, poté sliboval na 1 Májích věrnosat KSČ
a po revoluci věrnost bývalým komunistům. Tohle poslední divadélko si režíroval sám Havel. On byl sice velmi  špatný filmový režisér, v podstatě amatér a břídil, ale tohle poslední divadélko  si již dopředu narežíroval opravdu mistrně. Za rakvičkou  mu půjdou býv. komunisté, agenti StB, davy budou plakat, a  pro  významné osobnosti z celého světa, politické špičky, to bude krásná příležitost se na tomhle Bohu zviditelňovat. Skromný Vašek se už nyní ve své  rakvičce chechtá, "kterak s námi všemi vyjebal". To jsou poslední slova I. Jirouse před  jeho smrtí.   A měl pravdu. Uvěřit lháři je přece tak snadné.

7 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 13:05 | Reagovat

Nahlédnutí do diskusních příspěvků k úmrtí Václava Havla vyžaduje jistou míru otrlosti, ale nabízí unikátní vhled do české povahy. Zemřel člověk. Svět si o něm myslí, že to byl dějinný velikán. A z ód, jež se linou světem, se zdá, že se božství snad i dotýkal... V jeho domovině, pro kterou hodně udělal a jíž se stal do jisté míry symbolem, si to však všichni nemyslí. Nebyl bohem, ale člověkem. Člověkem s nedostatky, ba i chybami. Bylo jich tolik, kolik mu jich občané na internetu anonymně vyčítají? Nahlédnutí do tamních příspěvků vyžaduje jistou míru otrlosti, ale nabízí vhled do české povahy. Ten vypoví víc než rozličné studie národní psychologie...
Čtení jen pro otrlé vrstvy. okud jste dostatečně otrlí, zkuste si to. Teď. V drtivé míře převládají výčitky, nadávky a radost ze smrti člověka. O zlaté adventní neděli padají slova o Havlově smažení se v pekle, předčasných Vánocích a Ježíškově „nadílce“, zradě národa, prezidentu lháři, vytvořených slátaninách pro divadlo, ušetřených penězích na zdravotním pojištění (díky Havlovu skonu), slavení v putykách až do rána, přirovnávání Havla k Hitlerovi, Heydrichovi, Kim Ir-Senovi či Brežněvovi, balzamování mumií, novém mauzoleu, o humanitárním bombardování a tak dále. Citlivému člověku to již stačilo a netřeba víc vršit tu žumpu.

Takový je převládající hlas anonymních Čechů – nyní již více než 1300 na jediném serveru! Jen pár duší z těch nadávajících si uvědomí, že na tom, aby mohly svobodně vylévat kyblík své zloby, žluči a nenávisti, se spoluzasloužil právě onen „terč“. Havel zemřel a nenávist slaví malou výhru...

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/o-male-vyhre-nenavisti

8 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 13:16 | Reagovat

Mokrym hadrem je mlatit pres drzky!!

Mladí komunisté: Národe oslavuj, zemřel nepřítel lidu

Šokující kampaň spustili radikálové sdružení ve Svazu mladých komunistů Československa (SMKČ). V neděli, kdy zemřel první český prezident, dramatik a disident Václav Havel, na svém webu vyzvali: "Národe oslavuj! Zemřel nepřítel lidu Václav Havel!".

http://www.novinky.cz/domaci/253959-mladi-komuniste-narode-oslavuj-zemrel-nepritel-lidu.html

9 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | Včera v 13:18 | Reagovat

7- Vanek.
Pane Vanku a cemu se divite ?
Copak ten pokrytec byl snad slusny clovek ?
Vzdyt to byl hajzl.
Obycejny hajzl.
Copak by mohl delat ceskyho presidenta poctivy chlapek ?
se Vam divim, pri Vasich nazorech ze zrovna tohodle obhajujete...

11 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 13:30 | Reagovat

[9]: Asi bych obhajoval kazdeho kdo jeste neni pohrben a strhla by se proti nemu takova nenavistna kampan. Hedbvicek kdysi napsal clanek o Papuancich. Ani ti by se nechovali jako se chova dnes spousta Cechu protoze na rozdil od nich maji uctu k mrtvym. Jak pise Hedvicek, mate lapteje porad na nohach. Wolf je primy potomek stromnich kmenu ktere prepadavali kupce z Benatek na Jantarove stezce k Baltu.

12 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Web | Včera v 13:33 | Reagovat

Leaders praise Havel as 'great European'
Tributes pour in from heads of state, ministers and cultural figures for leader who helped forge a free Europe.

http://www.aljazeera.com/news/europe/2011/12/20111218153151925718.html

13 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | Včera v 13:34 | Reagovat

11,(9) : Sice to chapu ovsem on si nezaslouzi zadnou pietu.
Nu..., nic.
Uz budu ticho.

14 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 13:43 | Reagovat

[5]: A co meli spolecneho? To by me moc zajimalo Wolfe :-)

15 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Včera v 13:45 | Reagovat

Na co ještě čekáte vy pravicově většinoví panáci v parlamentu? Vymažte ty zrůdy z povrchu zemského. Postavte tyto vrahy a zločince KONEČNĚ mimo zákon!

Mladí komunisté: Národe oslavuj, zemřel nepřítel lidu – Novinky.cz
www.novinky.cz
Šokující kampaň spustili radikálové sdružení ve Svazu mladých komunistů Československa (SMKČ). V neděli, kdy zemřel první český prezident, dramatik a disident Václav Havel, na svém webu vyzvali: "Národe oslavuj! Zemřel nepřítel lidu Václav Havel!".

16 Jiri Vanek Jiri Vanek | E-mail | Web | Včera v 14:31 | Reagovat

G. W. Bush mladší: Havel byl jedním z největších hrdinů svobody

Podle bývalého amerického prezidenta George Bushe mladšího silný hlas Václava Havla na podporu lidské svobody změnil osud jeho země a překročil kontinenty. "V dobách komunistického režimu v Československu se na něj pohlíželo jako na nepřítele státu kvůli tomu, že se vysmíval samolibosti represivní vlády. Nejpodvratnějším činem dramatika z Prahy bylo to, že říkal pravdu o diktatuře. A když pravda konečně zvítězila, zvolil si lid tohoto důstojného, okouzlujícího, skromného a odhodlaného muže, aby vedl jeho zemi," uvedl také Bush, podle něhož se Havel, kterého nazval svým přítelem, stal jedním z největších hrdinů svobody.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54232480-sledujeme-on-line-reakce-na-umrti-vaclava-havla

17 Jen tak dale Jirko!! Jen tak dale Jirko!! | Včera v 14:41 | Reagovat

Ten pan Vanek se ale snazi.U CHartistu to ma dnes za jedna.

18 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | Včera v 15:03 | Reagovat

Jakákoli slova, věty, prdy, atp... nemohou mít a ani nemají žádnou cenu u fanatické bolševické "učitelky", která "zastupuje" stádo démony posedlých vepřů.
Tímhle bych si hlavu nelámal.

19 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | Včera v 16:03 | Reagovat

Proc    Vaclav Havel  bral sve vedomosti od Dalaljami ?   Kdyby se ale drzel Pisma Svateho  tak
tam je popsano jak zatocil  Jezis s posedlymi  vepri.  Vaclav Havel byl jenom poslusny zednar.
Pokavad  se jedna  o  Semelovou tak ta je kapitola sama pro sebe a komunisti s ni terno nevyhraji
O to bych se vsadil.

[18]:

20 Petr Petr | Včera v 17:40 | Reagovat

[5]:No tak strasne to zase neni. Oni Korejci severni radi, pokud mohou, prchnou na jih. Penize ci lepsi podminky a i blahobyt laka kazdeho, nakonec i komance.  Je to prirozene. Ne prirozeni, samozrejme. ;-)

21 MyCZurinka MyCZurinka | Včera v 19:18 | Reagovat

proc se Vasek o NIC dobreho nezaslouzil :
F1: Vaska neznalo 99.999% ovcanu CSSSR
F2: Vasek nemohl prispet k padu KSCismu protoze :
a: KSCismus se v CSSSR zhroutil az potom co se zhroutil i v Bulgarsku
b: 3/4 zakladajicich clenu Chatry byli exKSCisti kteri kdysi vsadili na rudeho kone Sasu (vyrostleho v CCCP) ktery v 1968 prohral
c: Vasek se obklopil exKSCisty (byvalymi cleny organizace ZLOCINNE A ZAVRZENIHODNE jak rika zakon 198/1993 o ZLOCINNOSTI KOMUNISTICKEHO REZIMU A O ODPORU PROTI NEMU ale nikoho netresta)
d: podskrabnul pravni KONTINUITU s prave jmenovanym rezimem ZLOCINNYM a ZAVRZENIHODNYM
...
k: zaslouzil se o ANTIRESTITUCNI zakony pro puvodni majitele a UPRCHLIKY (sam restituoval a jeho kamosove a la Schwanzenberg take)
...
z: zaver: je neomluvitelnym ZLEM ze OBETI KSCizmu byly Vaskama V ROLI OBETI NA DOZIVOTI (nizounke penziCZky), zatimco exKSCisti, normalizatori a provolavaci BRATRSKSKYCH VOJSK si uzivaji relativne tuCZnych duchodu.

PS: doplnte zbytek abecedy zasluh toho slouhy exKSCistu

22 MyCZurinka MyCZurinka | Včera v 19:23 | Reagovat

fix: OBETI KSCizmu byly Vaskama PONECHANY V DOZIVOTNI ROLI OBETI ... privolavaCZi ....

23 Jerry Jerry | E-mail | Včera v 22:56 | Reagovat

Tak ted-komu vubec verit??? :-|

24 I tady I tady | Včera v 23:40 | Reagovat

některé příspěvky jaksi zavánějí přízemnem doby minulé. :-(
Přijde mi trapné, vyčítat Havlovi jeho osobní názor, nebo ho za něj odsuzovat - přeci každý má právo na svůj osobní názor a pohled na věc; nebo nemá? :-x
Oduzovat ho za to co udělal nebo neudělal, to je jiná věc, ale hned, než začnete házet kamením, musím dodat: kdyby po plyšáku zatočil s komunisty, kolik lidí by mu asi tak v národě zůstalo?
Zajímavé je, že nikde v oficiálních textech jsem ještě nenašel v souvislosti s charakteristikou Havla to slůvko, co je neustále podsouváno Mašínům i Hučínovi - kontroverzní. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.